XXI uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu

Z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk zaprasza na XXI uroczysty koncert akademicki, który rozpocznie się w sobotę 10 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert poprzedzi wykład pt. „Molekuły w ultrazimnym świecie” prof. dr hab. Moniki Musiał z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Program:

Karol Pyka, „Cantico delle Creature” do słów „Pieśni słonecznej” św. Franciszka z Asyżu na orkiestrę symfoniczną, instrumenty ceramiczne, chór i solistów oraz „Suita cieszyńska” na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów.

Wykonawcy:

• Akademicka Orkiestra Symfoniczna,
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – przygotowanie chóru,
  • Roksana Wardenga – mezzosopran,
  • Kamil Zdebel – baryton,
  • Karol Pyka – dyrygent,
  • utwory chóralne kompozytorów śląskich:
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – dyrygent.

Rezerwację miejsc na koncert prowadzi Dział Promocji – tel. 32 359 13 21, e-mail: koncert@us.edu.pl. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 2 czerwca 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Afisz - zaproszenie na koncert