Latający Uniwersytet Śląski w II Liceum Ogólnokształcącym w Cieszynie

Latający Uniwersytet Śląski jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Nazwa nawiązuje do nieformalnych instytucji działających na ziemiach polskich w XIX i XX wieku, słynących ze zmieniających się miejsc wykładów. Latający Uniwersytet Śląski to inspirujący wykładowcy, interesujące zajęcia i nowoczesne techniki nauczania, dzięki którym uczniowie skutecznie powtórzą materiał i poszerzą swoją wiedzę.

28 kwietnia 2017 roku Latający Uniwersytet Śląski będzie gościć w II Liceum Ogólnokształcącym w Cieszynie. Wykłady poprowadzą dr hab. Robert Musioł z Zakładu Chemii Organicznej UŚ, dr hab. Armand Cholewka z Zakładu Fizyki Medycznej UŚ i mgr Michał Kurka z Centrum Medialnego UŚ. Przy stoisku Uniwersytetu Śląskiego uczniowie będą ponadto mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni.

slider